Forumex Forumları™
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forumex Forumları™

Forumex Forumları En İyi Forum Sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mozilla FireFox [Kurulum,Maksimum Hız ve Püf Nokta Ayarları]

YazarMesaj
Admin@Forumex
Admin
Admin
Admin@Forumex

Mozilla FireFox [Kurulum,Maksimum Hız ve Püf Nokta Ayarları] Empty
MesajKonu: Mozilla FireFox [Kurulum,Maksimum Hız ve Püf Nokta Ayarları]   Mozilla FireFox [Kurulum,Maksimum Hız ve Püf Nokta Ayarları] Icon_minitimeC.tesi Mayıs 24 2008, 11:31

GİRİŞ
Mavi hapı alırsan, hikaye biter, yatağından uyanır ve istediğin şeye inanırsın.
Kırmızı hapı alırsan, mucize ülkesinde kalırsın ve sana tavşan deliğinin ne kadar derin olduğunu gösteririm.
Unutma, sana gerçeği öneriyorum.
O kadar.

DÖNÜM NOKTASI

İnternet okuma yazma bileninden bilmeyenine, evindebilgisayarolanından olmayanına, bilişim sektöründe çalışanındançalışmayanınaherkesi belli bir parça ilgilendiren bir araç haline geldi.

Çoğumuz internete, veriye ulaşmak için sanki tek seçenekmişgibi veaslında bizim tercihimiz olmayan web tarayıcısıaracılığıylagirmekteyiz. Nedense her alanda bizi büyük dehaolduğumuzainandırabilen mükemmel beynimiz, birçok şeyin alternatifiniaradığımızdünyada, kullanmakta olduğumuz web tarayıcısının alternatifivar mı yokmu hiç sorgulama gereği duymuyor.

Aslında mükemmelliğin ne olduğunu bile kavrayamayan beynimizgünlükhayatımızda doğru sorgulamaları yapmaktan aciz olduğu içinzavallıbedenimize eziyet etmekte ve onu korumasız, yorgun, halesokmaktadır.

Bugün bir değişiklik yapıp web tarayıcınıza bir alternatifeklemenizitavsiye ediyorum. Şunu da belirteyim; belki uzun zamandırgerçek birdeğişiklik yapmamış beynimiz bizi yanıltmasın. Değişikliğihevesle veuygulayarak yapmalıyız.

FIREFOX
Açık kaynak kodlu bir yazılım olan Firefox kısa zamanda büyükmesafealmıştır. Firefox 1.0 PR bir buçuk ay gibi bir zamanda toplam7milyondan fazla indirilmiştir. Web tarayıcı pazarının büyük sahibiMSIE nin kullanım oranı giderek azalmakta, Firefox ise insanlarınmerakve ilgisini çekmektedir. Firefox, genel bilgisayar kullanıcılarınaaçıkkaynak kodlu bir yazılımı tanıtmaktadır. İnsanlara açık kaynakkodluyazılımlarla yapabilecekleri uygulamaların ve alabileceklerihizmetinne kadar olduğunu göstermektedir. Bu bakımdan insanlar Firefoxile açıkkaynak kodlu yazılımları tecrübe etmiş olmaktadır.

Firefox, henüz yeni çıkmış olduğundan tarayıcılara bulaşan vesistemiyavaşlatan spyware (casus yazılım)' ları barındırmaması enbüyükavantajlarından biri, bu nedenle kullanıcılarına güvenli bir surfimkanısağlamaktadır. İlk bakışta insanlara hızlı bir tarayıcı izlenimivermesive çok kullanışlı olması sempati kazandırmaktadır.

Firefox web tarayıcısının popüler olmasında InternetExplorer'a giderekartan saldırılar ve IE nin verdiği hatalar etkiliolmuştur.

KURULUM
Firefox web tarayıcısı 9 Kasımda 1.0 Final versiyonunu çıkardı.Buversiyonun Windows, Linux, MacOS X işletim sistemlerine uyumluolmasıve bir çok dili desteklediğini vurgulamak istiyorum. WindowsuyumluFirefox 'un disk boyutu yaklaşık 4.7 MB dir. Firefox webtarayıcısını http://www.mozilla.org/products/firefox adresinden indirebilirsiniz

KURULUMA BAŞLIYORUZ

Firefox'un bilgisayarımıza kurmamız iki veya dakikamızıalacaktır.Window işletim sistemi için kurulumu anlatacağım. FirefoxSetup 1.0dosyasını çift tıklayıp işleme başlıyoruz. Karşımıza çıkanlisanssözleşmesini kabul ettikten sonra bir sonraki aşamaya geçeriz.
http://www.forumex.forum.st

Mozilla FireFox [Kurulum,Maksimum Hız ve Püf Nokta Ayarları]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-